איך מצליחים להיות עסק עצמאי מבלי להיכנע לקושי?

מאז שאני זוכרת את עצמי היה תמיד בסביבה שלנו מעין זוהר בעולם העצמאות. מן חופש כזה שלא אומרים לך מה לעשות, אתה מנהל את השעות של עצמך, אין בוס שיושב לך על הראש ואפשר לעשות המון כסף. הזוהר הזה בעיניים של תחילת הדרך הנחה אותי והוביל אותי לרצון להיות עצמאית.

יחד עם זאת המציאות אינה תמיד זוהרת כמו שנדמה לנו או שמבטיחים לנו ולהיות עסק עצמאי זה לא פשוט בכלל. הקושי העיקרי תמיד מגיע בתחילת הדרך. למה? כי המוטיבציה והציפיה כל כך גבוהות שאי עמידה בציפיות האלה מייצרת נחיתה קשה ובנינו הקשיים לא מאחרים להגיע. כמות המכירות בהתחלה לא מניבה כמו שציפינו, מנסים לעשות כל מני פעולות שיווק, רואים שהן לא מצליחות ומוותרים וכן הלאה. לכן, בכתבה הזו אני רוצה להציג מה בעיני דרוש על מנת לייצר עסק עצמאי טוב, עם בסיס יציב, עם יכולת מנטאלית חזקה, כזו שטלטלות המציאות לא מערערת כל כך בקלות ועם תקציב כלכלי שמאפשר נשימה.

מספר דברים שיש להתייחס אליהם:

  1. מבחינתי זה הסעיף החשוב ביותר. כל בעל עסק הוא אדם אנושי עם רגשות, מחשבות, חרדות, שינויים שעובר וחלומות. לכן, הדבר הראשון שבעל עסק צריך לדאוג לו הוא לחוסן הנפשי המנטאלי שלו. למה? כי זה מה שיחזיק וייצר את הבסיס והיכולת להתמודד כמעט עם הכל. בכל יום תשמעו סרטוני מוטיבציה של אנשים שמייצגים את המקום שאתם רוצים להיות בו, תעשו ספורט, תדברו עם הקרובים לכם או מי שדרוש כדי לוודא שיש התייחסות לנפש. זה המנוע העיקרי שיאפשר לכם להגיע להצלחה.
  2. קחו לכם מנטור, יועץ מלווה שתרגישו שאתם לא מנהלים את העסק לבד. גם בעלי העסקים המצליחים ביותר מתייעצים עם אחרים. למה? כי אנחנו לא יכולים לראות את הדברים מבחוץ
  3. יצרו מרווח כלכלי חזק. איך? תחילה כשאתם מקימים את העסק או שאתם מתכננים את השנה הקרובה הגדירו בתכנון כסף שמוגדר לבלתמ"ים. שנית, תכנון תכנון תכנון – קחו בחשבון את כל ההוצאות של העסק + של הבית (במקרה של עסקים פטורים ועוסק מורשה) למה? כי הכסף שנכנס לעסק וזה שצריך לממן את הבית יוצא מאותו כיס – מכיסו של העסק ולכן עליכם לתכנן את ההוצאות כך שהן כוללות גם את הבית. כך תוכלו לדעת באמת כמה אתם צריכים להכניס על מנת להגיע ל BRAKE EVEN בהוצאות ובהכנסות ואז אפשר לתכנן גם רווחים.
  4. אורח רוח – היו סבלנים!. בתחילתו של עסק ההכנסות לא תמיד מגיעות מהר, זה תלוי בעסק עצמו אבל עדיף לייצר הכנסות יציבות ומתוכננות מאפשר להסתנוור מהכנסות מיידיות לא מתוכננות ואז להישאר בגירעון.
  5. נחישות והתמדה – לא לוותר! בעיקר בפעולות שיווק. שיווק זה עולם מאוד מאוד רחב ובעיקר עולם של ניסוי וטעייה. עסקים רבים מתאכזבים ומספידים את עולם השיווק בגלל שעשו כמה פעולות שלא צלחו להם. זו טעות! עדיף תמיד לקבל הכוונה מאיש מקצוע על מנת מראש להשקיע בפעולות שיווק נכונות, אך יחד עם זאת זה תמיד נסיוני. לא לוותר.
  6. בקרות וניתוחי נתונים – תמיד תבדקו את עצמכם את הפעולות שעשיתם בעסק כדי לוודא שאתם על הגל הנכון או האם כדי לשנות כיוון

בעלי עסקים יקרים אתם אלופים ועל אף שהדרך לא פשוטה היא שווה את זה!

המון בהצלחה אני פה בשבילכם להכוונה מקצועית שיווקית

נכתב על ידי שירן

נכתב על ידי שירן

מומחית בייעוץ , הכוונה וליווי שיווקי

שתפו את הכתבה וחלקו את הידע שקיבלתם

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
רוצים לדעת עוד?